Droga do szczęścia – samoakceptacja

Każdy z nas jest świadomy tego, że na świecie nie ma idealnych ludzi. My sami również tacy nie jesteśmy. Z jakiegoś powodu jednak łatwiej wybaczamy błędy innym, niż godzimy się z własnymi niedoskonałościami. Jak poradzić sobie ze zbyt wysokimi wymaganiami wobec samego siebie i zaakceptować swoją osobę właśnie taką, jaka jest?

Samoświadomość, czyli poznaj swoje możliwości

Pracy nad wybranym aspektem życia nie można zacząć bez rozpoznania, w czym może tkwić problem. Tę drogę należy obrać również w dążeniu do samoakceptacji. Musisz poznać samego siebie, by dowiedzieć się, co możesz poprawić. Zastanów się nad przyczynami swoich działań oraz problemami, które w nich występują. Dlaczego tak się dzieje? Odpowiedź na to pytanie pozwoli Ci zaplanować zmianę, a dodatkowo nabrać wyrozumiałości i przestać reagować krytycznie na brak efektów podejmowanych prac. Jeśli nie wiesz, jaki jesteś, a jedynie, jaki być powinieneś – pora wprowadzić zmianę w myśleniu.

Projekt: Rozwój

Zrozumienie własnych decyzji czy zachowania w określonych sytuacjach jest pierwszym krokiem do samoakceptacji. To jednak dopiero początek tej wymagającej drogi. Warto zastanowić się nie tylko nad motywami, ale także nad zakresem działań. Czy jest coś, co chcesz wyeliminować ze swojego życia? Może od dawna zamierzasz podjąć określone aktywności? Planowanie zmian może być dobrym momentem na taką refleksję. Uwzględnij w niej własne potrzeby oraz światopogląd. Wykorzystaj swoje mocne strony, a do tego przyznaj sobie prawo do błędów. Popełniamy je wszyscy – sukces zależy jednak od tego, jak sobie z tym radzimy.

Usunąć krytyka wewnętrznego

Bezustanna krytyka wobec samego siebie nie przynosi pozytywnych efektów. To nie sposób na motywację, lecz na szybkie i skuteczne obniżenie samooceny. Postaraj się unikać mówienia sobie przykrych rzeczy. Kluczem do szczęścia jest zaakceptowanie swojej osoby razem ze wszystkimi jej wadami. Pamiętaj, że szacunek należy Ci się już za starania, podejmowanie działań czy wytężoną pracę, nie zaś wyłącznie za efekty.Kontakt

ul. Janusza Zeylanda 3/9
60-808 Poznań
Tel.: +48 500 201 088

REGON: 362461380
NIP: 7811914996
KRS: 0000574457

Skillnow

Dzięki naszym usługom możecie rozwinąć swoje umiejętności i podnieść kwalifikacje zawodowe.

Sklep
Polityka prywatności
Regulamin sklepu

Social media