Kurs pierwszej pomocy dla dzieci

Coraz częściej można usłyszeć o małych bohaterach – kilkuletnich dzieciach, które w sytuacji zagrożenia potrafią zapanować nad strachem i udzielić niezbędnej pomocy, zachowując się w ten sposób dojrzalej niż niejeden dorosły. Wykształcenie w dziecku empatii, a wręcz nawyku pomagania potrzebującym, wymaga jednak odpowiednio przeprowadzonych akcji edukacyjnych. W ramach warsztatów rozwojowych proponujemy zatem swoisty kurs pierwszej pomocy przeznaczony dla dzieci z Poznania oraz okolic.

Czego uczą warsztaty pierwszej pomocy?

Szkolenie dla dzieci znacznie różni się od kursu pierwszej pomocy przeznaczonego dla rodziców czy niań. Warto pamiętać, że sami opiekunowie w określonych sytuacjach także mogą potrzebować pomocy. Głównym celem warsztatów rozwojowych jest wzbudzenie w dzieciach odruchu pomagania, kiedy dzieje się coś złego. Stanowi to podstawę zdolności, rozwijanych w późniejszych latach życia dziecka. Wraz z wiekiem zwiększa się bowiem zakres czynności, które dziecko będzie w stanie wykonać. Nasze kursy dla dzieci stanowią zatem wprowadzenie do udzielania pierwszej pomocy. Jego zadaniem jest głównie oswoić najmłodszych z tą ideą oraz uświadomić, że warto pomagać.

Kurs pierwszej pomocy dla dzieci – działamy na terenie Poznania

Zajęcia wprowadzające tematykę pierwszej pomocy mogą być prowadzone już w grupie trzylatków. Nasze warsztaty rozwojowe organizowane są dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat. Ofertę kierujemy w szczególności do przedszkoli, a także zorganizowanych grup w wieku przedszkolnym. Tak zaplanowany kurs pierwszej pomocy prowadzony jest w otoczeniu przyjaznym, znanym dzieciom. Serdecznie zapraszamy do współpracy placówki zlokalizowane w Poznaniu lub okolicach.

Jak przebiega kurs pierwszej pomocy dla dzieci?

Warsztaty organizowane są w formie zabawy, dzięki której najmłodsi mogą wykształcić odpowiednie umiejętności. W części teoretycznej dzieci dowiadują się m.in., jak wezwać na pomoc dorosłego, jak zachować się w sytuacji zagrożenia czy wreszcie jak zadbać o własne bezpieczeństwo – zarówno podczas groźnych sytuacji, jak i przy codziennej zabawie.
Etap praktyczny przeprowadzany jest z wykorzystaniem maskotek, by oswoić dziecko z nieznanymi do tej pory czynnościami i stworzyć atmosferę zabawy. Specjalistyczny fantom do ćwiczeń wchodzi w skład wyposażenia dodatkowego. W ramach kursu pierwszej pomocy dzieci uczą się również opatrywać rany przy użyciu środków dostępnych w każdej apteczce. Jesteś zainteresowany taką organizacją szkolenia? Skontaktuj się z naszą siedzibą w Poznaniu! Zgłoszenia przyjmujemy drogą mailową: szkolenia@skillnow.pl oraz telefonicznie: 500 201 088. Zapraszamy!Kontakt

ul. Janusza Zeylanda 3/9
60-808 Poznań
Tel.: +48 500 201 088

REGON: 362461380
NIP: 7811914996
KRS: 0000574457

Skillnow

Dzięki naszym usługom możecie rozwinąć swoje umiejętności i podnieść kwalifikacje zawodowe.

Sklep
Polityka prywatności
Regulamin sklepu

Social media